Masz pytanie, zadzwoń
kom. 534-909-002
kom. (44) 755-03-10
Pracujemy w dniach
Pn-Pt: godz: 9-17
Sobota: godz: 9-13
Twój koszyk jest pusty.
Archiwum blogu

Blog

RSS
Czym różni się gres polerowany od gresu szkliwionego na wysoki połysk - 6 lutego 2015

Wielu z Nas decyduje się na zakup dużych, kwadratowych płytek o wysokim połysku, kładziemy je w salonach, kuchni czy nawet hollu. Wybierając kafelki na podłogę wielu z klientów kieruje się w 90% walorem wyglądu, designu terakoty a nie zdaje sobie sprawy z róznicy między gresem polerowanym a gresem szkliwionym na wysoki połysk. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, duza tafla terakoty 60x60 o wysokim połysku, czasem tak się błyszczy ze można się przejrzeć. Niestety roznica jest i to czasem bardzo istotna.

 

Zajmijmy się GRESEM POLEROWANYM to terakota na masie gresowej ( podłoże ) którą aby była błyszcząca poleruje się specjalnymi tarczami pokrytymi czymś w rodzaju papieru ściernego o drobnym gradięcie. Uzywa się do tego specjalnie dobranej mieszaniny wody z piaskami kwarcowymi. Wynik tego procesu to ładnie wypolerowana błyszcząca powierzchnia płytki o grubosci około 1mm, powłoka gresu polerowanego o grubości 1mm to mocna, trudna do zarysowania powierzchnia ale ma też wady tz: największą wadą jest fakt że ma mikropory przez które mogą przenikać ciecze w trakcie uzytkowania płytki np: rozleje się nam czerwone wino w kuchni, nie zauwazymy i upłynie około 7-12 godzin, po wyczyszczeniu tej powierzchni po takim czasie moze okazać się ze barwnik z wina przenikł przez mikropory do wnętrza powierzchni i nie da się już tego wyczyści. Są na to sposoby, impregnacja powierzchni gresu polerowanego ale proces ten nalezy powtarzać co 2-3 lata, detergenty użyte do czyszczenia gresu powoduja ścieranie impregnatu.

 

GRES SZKLIWIONY NA WYSOKI POŁYSK to płytka podłogowa o błyszczącym wyglądzie, zawdzięcza ta szkliwu ( roztopinone szkło ) które jest rozlewane i wypalane w piecu dla utrwalenia, najczęściej grubość warstwy szkła sięga od 1mm-1,5mm co powoduje że płytka ma wyrażisty połysk i jednocześnie szkło wydobywa ostrosć wzoru płytki powodujac że staje się atrakcyjniejsza. Gres szkliwony na wysoki połysk wydaje się atrakcyjnieszy z wyglądu niz gres polerowany, szkło rozlane na powierzchni zdecydowanie lepiej się mieni i błyszczy niz warstwa poleru na gresie. Wadą gresu szkliwionego jest to że warstwa w swojej strukturze jest miękksza i łatwiej ją zarysować natomiast zaletą jest to że nie ma zagrozenia zabrudzenia płytki od środka, szkło nie zawiera mikropory i nie przeniknie zadana ciecz przez powierzchnię płytki.

Komentarze (10325)
Jak szybko i sprawnie policzyć ilość glazury i terakoty - 3 grudnia 2014

JAK POLICZYĆ ILOŚĆ PŁYTEK CERAMICZNYCH W ŁAZIENCE

Przymierzając się do remontu domu stajemy przez wieloma zadaniami, między innymi przed zaprojektowaniem i policzeniem glazury i terakoty. Wielu z Nas robi to pierwszy raz i nie do końca wie jak do tego podejść tak by dobrze policzyć ilość kafelek. Poniżej przedstawiamy szybki i prosty sposób, potrzebujemy do tego 5 kartek papieru w kratkę, ołówek , długopis oraz linijkę.

A. Etap I ( rozrysowujemy rzut z góry pomieszczenia oraz układu płytek na podłodze ) Pierwsza najwazniejsza rzecz to określenie modułu czyli rozmiaru prostokąta którym będziemy mierzyć wszystkie ściany i podłogii na papierze, w Naszym przypadku 1 kratka papieru to 20x20cm. Jeśli płytki na ściany mają format 20x60 to moduł będzie wyglądał ( 1 kratka x 3 kratki ) i takim prostokąt posłuzy Nam do rozrysowania ścian i podłogi.

Poniżej rysunek ilustrujacy rzut z góry podłogii + rozrysowane płytki podłogowe o wymiarze: 40x40 cm / moduł = 2 kratki x 2 kratki.

 

B. II Etap ( rozmieszenie płytek na ścianie i zakomponowanie dekorów i podziałów na płytki  jasne / płytki ciemne ) Podobnie jak w przypadku podłogi musimy najpierw rozrysować ścianę posługując się modułem: 20x20 =  1 kratka. Jak juz to uczynimy musimy rozrysowac płytki na ścianie, w Naszym przypadku są to kafle o wymiarze: 20x60 cm = 1 kratka x 3 kratki. Ostatni etap projektowania ściany to zakomponowanie całej płaszczyzny ( gdzie mają być dekory, gdzie płytki ciemne, gdzie jasne ) jak to uczynimy możemy policzyć dokładnie na sztuki których płytek potrzebujemy na daną sciane. Przy docinkach płytek należy policzyć ile ścinka ma cm i czy można ją jeszcze wykorzystać na innym boku.

Rysunek poniżej przedstawia ścianę z umywalką , lustrem, zabudową wanny bocznej o wymiarach: Długość - 375 cm a wysokość: 265cm.

 

Rysowanie Naszej łazienki to prosty sposób na dokładne policzenie ilości płytek potrzebnych do Naszej łazienki, unikniemy przez to niepotrzebnych, zbędnych zapasów glazury która zalega Nam w piwnicy i mrozi Nam gotówkę która jest mocno potrzebna w trakcie remontów. Taki rysunek, projekt posłuzy Nam jako wizualizacja Naszej łazienki dla fachowców, napewno ułatwi to przekazanie Naszej wizji innym osobą.

Komentarze (0)