Halcon

Ceramika Halcon to najbardziej znana i ceniona hiszpańska fabryka produkująca płytki ceramiczne.

Ceramika Halcon a raczej kilkanaście fabryk wchodzących w skład Halcon Group bo tak można określić wielkość tej marki. Miliony sprzedanych m2 produktów robi wrażenie na nie jednej firmie.

Marka "Halcon Ceramika" powstała około 60 lat temu, w Hiszpanii w rejonie prowincji Castellon. Rejon ten potocznie zwany zagłębiem gliny i pomarańczy.

Szacuje się że w pierwsze płytki zostały wyprodukowane w roku 1963 w warunkach garażowych. Halcon jest jedną z najstarszych fabryk w Hiszpanii produkujacych płytki ceramiczne i gresowe, tekatotę i porcelanico.

Sukces marka Halcon może zawdzięczać nieustanej i ciężkiej pracy wielu zespołów, odpowiedni dobór osób spowodował że nawet w czasach kryzysu finansowo budowlanego radziła sobie bardzo dobrze.

Halcon Ceramika posiada wiele nagród w prestiżowych konkursach designu oraz zostawała laureatem targów takich jak Cevisama (Valencia), Cersaie ( Bolonia ) co umacnia jej pozycje wśród konkurencji. Atutem fabryki Halcon jest ciągłe inwestowanie w nowe technologię i unowocześnianie parku maszynowego, w ostatnim roku wprowadzono wiele zmian, zbudowano dwie linie polerujące oraz zakupili nową fabrykę Cicogres.

Halcon ceramika znana jest z nowoczesnego designu swoich produktów, odważne i zdecydowane projektowanie płytek ceramicznych i gresowych powoduje że modele, kolekcje Halcon ceramiki wyznaczają trendy wśród światowych stylów wzornictwa.

Grupo Halcón Cerámicas kontynuuje niepowstrzymany rozwój dzięki ciągłej ekspansji. Ostatnie inwestycje bezsprzecznie wzmacniają pozycję lidera w sektorze, podkreślając dwie nowe, wysoce technologiczne linie produkcyjne, dwa nowe innowacyjne salony z najnowszymi trendami rynkowymi.

Wraz z obecnością na Coverings 2021 w Orlando na Florydzie intensyfikuje się obecność i rozwój firmy. Jesteśmy jedną z wiodących firm w branży ceramicznej zajmującą się projektowaniem, produkcją i dystrybucją wyrobów ceramicznych. 60 lat w branży, jedna z najważniejszych firm w branży ceramicznej.

W ostatnim roku wprowadzono 2000 nowych produktów zawsze spełniając najwyższe wymagania rynku i kierując się najnowszymi trendami. Cztery zakłady produkcyjne o pojemności ponad 35 mln m2, 80 punktów dystrybucji na całym Świecie, jesteśmy pierwszym wyborem dla największych dystrybutorów wyrobów ceramicznych w Europie i Afryce czy Azji.