Płytki do przedpokoju

Korytarz, hall, przedpokój – różne określenia, choć przeznaczenie to samo. To pierwsze pomieszczenie, które napotykasz po przekroczeniu progu domu czy mieszkania. Chociaż korytarz nie jest, tak jak kuchnia, sercem domu, warto poświęcić chwilę tej przestrzeni. Jeśli wydaje Ci się, że korytarz, jako pomieszczenie przechodnie musi być „nudne” – nic bardziej mylnego!

Jakie płytki do przedpokoju?

Każde pomieszczenie spełnia jakąś rolę. Kuchnia stanowi serce domu, salon – duszę. Czym więc jest przedpokój? To metaforyczna żyła, łącznik pomiędzy poszczególnymi pokojami, pełni więc ważną funkcję. Może przyjmować różne kształty, od niewielkiej sieni do ogromnego hallu ulokowanego na samym środku domu. Wiele osób nie przykłada uwagi do wyglądu korytarza, choć niesłusznie. 

Dość często przedpokoje pozbawione są dostępu do naturalnego światła słonecznego. Dobierając odpowiednie płytki do przedpokoju jesteśmy w stanie nie tylko rozświetlić pomieszczenie, ale także optycznie je powiększyć (poszerzyć) oraz nadać mu oryginalnego wyglądu.

Płytki do korytarza – postaw na odważne wzory!

Coraz większą popularnością, nie tylko w korytarzach – choć głównie tam – cieszą się kwadratowe płytki ceramiczne w stylu „patchwork”. W zależności od wielkości pomieszczenia możesz przebierać w mniejszych bądź większych rozmiarach płytek, z których każda opatrzona jest powtarzalnym wzorem. Najpopularniejsze wymiary płytek: 25 x 25 cm, 33 x 33 cm, 45 x 45 cm. Te oraz inne rozmiary znajdziesz w naszym sklepie online.

Cechą charakterystyczną motywów na płytkach patchworkowych jest symetria. Odnajdziesz tu motywy kwiatowe, geometryczne (okręgi, owale, proste linie, parabole itp.). W ofercie dostępne także płytki patchworkowe monochromatyczne, utrzymane w czarno-białych deseniach, a także modele wielokolorowe. Dość ciekawym rozwiązaniem jest postarzanie egzamplarzy, aby sprawiały wrażenie antycznych, zabytkowych. 

Motyw kwiatowy

Wzory kwiatowe nadają pomieszczeniu lekkości oraz ciepła. Płytki Chester Black będą idealnie komponować się do korytarzy utrzymanych w stylu tradycyjnym. A dzięki gładkiej powierzchni (R9) łatwo i szybko usuniesz wszelkie zabrudzenia i piasek. Jeśli jednak wolisz, aby kurz i inne nieczystości nie rzucały się w oczy, a także chcesz wnieść nieco kontrastu do jasnych ścian, wybierz płytki ciemniejsze – np. model Liverpool Black.

Figury geometryczne

Symetria uwielbia geometrię. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim we wnętrzach nowoczesnych. Model Barcelona Cube proponuje przestrzenne sześciany, które budują iluzję wielowymiarowości (efekt 3D). Jeśli ktoś woli wnieść nieco koloru, proponujemy płytki Cordoba Torres – trójkąty tworzące ciekawe wzory w odcieniach niebieskiego przeplatane z bielą z pewnością zachwycą niejednego gościa. Z kolei zwolennicy łuków oraz krągłości nie przejdą obojętnie obok płytek Barcelona Triumph.

Płytki postarzane

Wnętrza rustykalne możemy wzbogacić o płytki postarzane. Będą wyglądać na częściowo przetarte, wyblakłe, co jeszcze bardziej dopełni charakteru akcentu rustykalnego. Ciekawym wyborem może okazać się model Gresu Manises, który stwarza wrażenie mozaiki różnych płytek, wymieszanych stylem i wzorem. Z kolei płytki Cover Acero wyglądają, jakby odkrywały spod warstwy wierzchniej odmienne modele kolorowych płytek.

Tak naprawdę od Ciebie zależy, na który model się zdecydujesz. Jeśli uważasz, że Twojemu korytarzowi brakuje „pazura” – wybierz kwadratowe płytki do korytarza typu „patchwork”. Do wnętrz klasycznych wybieraj motywy kwiatowe. Z kolei pomieszczenia utrzymane w stylu rustykalnym będą dobrze wyglądać z płytkami stylizowanymi na zabytkowe. Natomiast do wnętrz nowoczesnych stosuj płytki o zdobieniach geometrycznych.

Jak dobrać płytki do korytarza?

Niezależnie od deseniu i kolorystyki płytek, podczas wyboru odpowiednich kafli do korytarza należy pamiętać o kilku kwestiach.

Przedpokój jest miejscem o dużym natężeniu ruchu. Idziesz lub biegniesz.

To miejsce, w którym poruszasz się w obuwiu, często zanieczyszczonym i wilgotnym (błoto, kamyki, liście itp.).

W przedpokoju należy umieszczać płytki przede wszystkim o wysokiej trwałości, odporne na zanieczyszczenia oraz uszkodzenia (IV i V klasa ścieralności), bezpieczne (minimalizujące szansę upadku na skutek poślizgu – R9 i wyżej) oraz odporne na wilgoć (nasiąkliwość nie więcej niż E3).

Jest 173 produktów.

Pokazano 1-40 z 173 pozycji

Aktywne filtry