Sklep europlytki.pl wykorzystuje technologię plików cookies. Dalsze korzystanie ze sklepu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Transport płytek ceramicznych odbywa się na paletach, wymiar palety w zależności od rodzaju i długości płytek. Najczęściej wymiar palety to 80x120(cm). Koszt transportu uzależniony od wagi zamówienia. Dostawa autem z windą o wadzę całkowitej do 10T ( gabaryty śmieciarki ) co czasem powoduje komplikację z podjazdem pod adres dostawy ( zakaz wjazdu do 3,5T, wąskie uliczki miedzy blokami itp )

Postępowanie podczas odbioru przesyłki.

- obejrzeć z zewnątrz czy przesyłka nie nosi oznak uszkodzeń, paleta drewniana, folia strecz itp Gdy klient zauważy takie uszkodzenie co nie oznacza że przesyłka ( płytki ceramiczne ) są uszkodzone należy poprosić kierowcę by rozciął folie i przyjrzał się uszkodzeniu z bliska.

- przesyłka jest uszkodzona, w palecie znajdują się uszkodzone płytki, poprosić kierowcę by spisał protokół reklamacyjny który jest najważniejszym dokumentem przy składaniu reklamacji do sprzedawcy.

W 90% uszkodzenia powstają w transporcie, rozładunki-załadunki itp, uszkodzenia najczęściej to pojedyńcze sztuki płytek, rzadziej całe paczki. W takim przypadku proponujemy zwrot kosztów uszkodzonych płytek jeśli uszkodzenia to wykruszone rogi, lekkie wytłuczenia, uszkodzenia które po docięciu można wykorzystać. Jeśli płytki rozbite w 80% dosyłamy uszkodzone płytki lub jeśli klient wyraża zgodę zwracamy całą kwotę za stłuczony materiał.