Sklep europlytki.pl wykorzystuje technologię plików cookies. Dalsze korzystanie ze sklepu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Płytki imitujące metal

Płytki imitujące metal to rozwiązanie stworzone dla osób zafascynowanych stylem nowoczesnym oraz minimalistycznym utrzymanym w duchu industrialnym. Ten element wnętrza z pewnością nie zostanie niezauważony i sprawi, że każdy gość będzie zachwycony płytkami jak metal.

Płytki jak metal – do jakich wnętrz?

Płytki imitujące metal stworzono dla potrzeb osób, które swoje wnętrza dekorują i wykańczają w stylu modernistycznym. Metal komponuje się dobrze z szarościami, drewnem i betonem, który dominuje w nowoczesnych aranżacjach.

To także propozycja dla fanów stylu minimalistycznego, dla którego „mniej znaczy więcej” i „każdy element wnętrza ma swoje miejsce i cel”. Płytki jak metal mogą pełnić jednocześnie funkcje praktyczne jako podłoga lub zabezpieczenie ścian, a zarazem pięknie udekorują pomieszczenie.

Płytki a’la metal to wprost wymarzony element wykończenia dla wnętrz utrzymanych w stylu industrialnym. I wbrew powszechnej opinii nie będą ochładzać aranżacji – odpowiednio dobrane płytki wręcz nadadzą wnętrzu przytulności.

Płytki a’la metal – jakie propozycje?

Okazuje się, że styl industrialny oraz minimalistyczny zyskują coraz większą popularność. Wykorzystywane są chętnie przez właścicieli kawiarni czy hoteli, a więc spotkasz je także poza kuchnią, salonem czy elewacją swojego domu.

Najczęściej proponowanymi wzorami w przypadku płytek imitujących metal są:

·         stal,

·         platyna,

·         aluminium,

·         brąz.

Płytki imitujące stal będą dobrze wyglądać w salonie, w połączeniu z industrialnymi lub klasycznymi meblami. Tak samo jak platyna i aluminium czy brąz. W zasadzie wszystkie powyższe propozycje możesz bez problemu aranżować w sowim domu, warunkiem jest dominacja stylu industrialnego lub nowoczesnego. Do klasycznych stylizacji warto stawiać na drobny akcent dekoracyjny płytek, nie powinny one w takich pomieszczeniach dominować. Wyjątek stanowi styl minimalistyczny, który stawia na jakość, nie ilość, i który przepełnia jednolita gama kolorystyczna (biel, szarości, czerń).

Płytka imitująca brąz, przypominająca skorodowany metal, nada Twojej stylizacji elegancji oraz szlachetności. Sprawdź nasz model płytek Mars Oxido Lappato i znajdź dla nich miejsce w swoim domu. Bardzo dobrze będą wyglądać w szczególności w otoczeniu czarnych dodatków typu lampy i świeczniki czy skórzanych mebli (np. krzesła).

Płytki metalizowane – wejdź na wyższy poziom dekoracji wnętrz

Płytki imitujące metal pozwalają na bardzo ciekawą aranżację wnętrz. Są przy tym łatwe w czyszczeniu i nie wymagają specjalnych środków do konserwacji. Ciężko jest nam wyobrazić sobie jak wyglądałoby mycie podłogi ze skorodowanego brązu, dlatego tym bardziej zachwycamy się prostotą wykonania przy jednoczesnym odzwierciedleniu realnych metalowych detali.

Płytki metalizowane nadają się do jasnych pomieszczeń, na zasadzie kontrastu lub jako wyróżniony element dekoracyjny. Równie dobrze będą wyglądać w ciemnych stylizacjach – styl industrialny to także ciemne barwy, wręcz nawarstwienie „mrocznych”, ciemnych tonacji w jednym miejscu. Jednocześnie płytki metalowe pasują także do połączeń z drewnem, również jasnym.

Ciekawą propozycją jest umieszczanie płytek imitujących drewno na balkonach i tarasach. Ze względu na wysoką odporność na ścieranie, nie musimy się obawiać zniszczenia wierzchniej warstwy płytek. Z racji ciemnej gamy kolorystycznej także naniesiony brud nie będzie aż tak widoczny. Wyjdź poza ramy domu i udekoruj elewację industrialnymi, nowoczesnymi płytkami imitującymi metal.