Sklep europlytki.pl wykorzystuje technologię plików cookies. Dalsze korzystanie ze sklepu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Filtruj według

Grubość płytki

Grubość płytki

Powierzchnia

Powierzchnia

Materiał

Materiał

Format

Format

Cena

Cena

  • 40,00 zł - 135,00 zł

Płytki cegłopodobne

Niemal idealnie odwzorowanie rzeczywistego surowca przy dużo korzystniejszych właściwościach użytkowych alternatywy wyróżnia właśnie płytki cegłopodobne. Jest to optymalna propozycja dla osób, które pragną uzyskać efekt wizualny aranżacji przy zdecydowanie prostszej pielęgnacji i konserwacji struktury. W przeciwieństwie do innych wersji ten wariant wymaga wręcz idealnego wypełnienia szczelin pomiędzy płytkami. Wszystko po to, by uzyskać rezultat jak najbardziej zbliżony do zaprawy murarskiej. Stąd producenci materiału dbają o to, by klient nie musiał samodzielnie dokupować spoiny. W sprzedaży są bowiem płytki cegłopodobne z fugą, których prawidłowa aplikacja da założoną aranżację. Rozbudowana kategoria tych produktów zawiera nie tylko wyroby przypominające tradycyjną cegłę. Zainteresowani bez kłopotu znajdą odmiany nawiązujące do naturalnego kamienia wykończeniowego, takiego jak granit czy marmur.      

Dlaczego warto postawić na płytki imitujące cegiełkę?

Argumentów za wyborem zaprezentowanej opcji wykończenia jest co najmniej kilka. Najważniejszy to łatwość czyszczenia, która wpływa na komfort dbania o ten materiał. W przeciwieństwie do tradycyjnej cegły naturalnej usuwanie zabrudzeń czy odbarwień nie wymaga większego wysiłku. Ponadto praktyczna struktura ozdobna jest odporna na ekstremalne warunki atmosferyczne. Płytki cegłopodobne warto wybrać też ze względu na:

niepalność,

oszczędność miejsca w małych lub ciasnych pomieszczeniach,

szybszy montaż w porównaniu z tradycyjną cegłą,

trwałość połączenia z elementami izolacji budynku,

lepsze pokrycie stref narożnych w pobliżu: okien, drzwi, a także ścian,

opcję wykonania niepowtarzalnych projektów. 

W przeciwieństwie do oryginalnej cegły płytki można bowiem umieścić nawet na suficie. Oczywiście o ile odważny design uzasadnia akurat takie zastosowanie dla produktu.   

Płytki cegłopodobne przyjazne w czyszczeniu i konserwacji

Wilgotna szmatka nasączona wodą lub delikatnym środkiem czyszczącym najczęściej wystarcza, by szybko usunąć widoczne zanieczyszczenia. Już sama powierzchnia struktury odpycha zabrudzenia zapobiegając ich wnikaniu w głębsze warstwy materiału. Cegła dekoracyjna jest doskonałym pomysłem do wnętrz, w których na co dzień przebywa wiele osób. Stąd zdecydowanie rozsądna będzie jej aplikacja na ściany w: obiektach handlowych, pomieszczeniach socjalnych, strefach biurowych bądź innych lokalach komercyjnych. Jeśli do usuwania zabrudzeń wykorzystujemy detergent, trzeba pamiętać o niepozostawianiu smug. Akurat na tym wariancie płytek ujawniają się one dość często po niezbyt dokładnym wytarciu. Jeśli oryginalny pomysł był związany z wykończeniem podłogi cegłą dekoracyjną należy stosować preparat przeznaczony tylko do tych wersji. W ten sposób można zapobiec widocznym pęknięciom i zarysowaniom.    

Z jakich materiałów są produkowane płytki cegłopodobne?

Beton architektoniczny, klinkier, gips, a rzadziej ceramika służą do produkcji materiału wykończeniowego, którym jest cegła dekoracyjna. W przypadku surowca wymienionego na końcu istnieją produkty nawiązujące do wskazanej imitacji. Jednak ze względu na specyfikę bazy ceramicznej dość trudno jest idealnie przenieść wygląd klasycznej cegły. Wnikliwy obserwator z pewnością dostrzeże subtelne różnice w połysku i powierzchni. Trzeba podkreślić, że dla klientów stawiających na funkcjonalność materiału przy pewnych odmiennościach wizualnych jest to i tak dość ciekawa alternatywa. Zależnie od wykorzystania w konkretnym pomieszczeniu można spróbować połączenia różnych surowców w tych wzorach. Jednak warto, by zbytnio nie kontrastowały one pod względem odcienia czy charakterystyki powierzchni. Wtedy wnętrze będzie spójne oraz estetyczne.    

Jest 51 produktów.

Pokazano 1-40 z 51 pozycji

Aktywne filtry